کد خبر : 6
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1400

رونمایی از نخستین خودروی لبنان

رونمایی از نخستین خودروی لبنان
اولین خودرو با طراحی محلی و ساخته شده در لبنان - معروف به Electra Quds Rise EV - در یک پارکینگ در بیروت توسط سازنده اش جهاد محمد، رونمایی شد.

نیک نیوز:  اولین خودرو با طراحی محلی و ساخته شده در لبنان - معروف به Electra Quds Rise EV - در یک پارکینگ در بیروت توسط سازنده اش جهاد محمد، رونمایی شد. کشور لبنان در صنعت خودرو جهان به هیچ وجه نام شناخته شده ای نیست و جایگاهی ندارد.

 

11.jpg
از نمای بیرونی، این خودرو الکتریکی آلومینیومی دارای چرخ های آلیاژی، ورودی هوا و چراغ های LED بزرگ است. بر اساس گزارش ها ، جلوپنجره بزرگ تزئینی طلایی آن از گنبد مقدس قدس در شهر قدس الهام گرفته شده است.

13.jpg
نیروی این خودرو دو نفره با 1200کیلوگرم وزن از طریق یک موتور 134 کیلوواتی تامین و به کمک یک گیربکس تک سرعته به چرخ های عقب فرسناده می شود. این خودرو می تواند طی زمان 3.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت100 کیلومتر بر ساعت برسد و در نهایت به حداکثر سرعت 165 کیلومتر برساعت دست پیدا کند.

 

14.jpg
توان این خودرو از یک بسته باتری لیتیوم 45 کیلووات ساعتی گرفته می شود ، که می تواند بایک بار شارژ حداکثر برد 400 کیلومتر داشته باشد.

 


درهای این خودرو که مانند بالهای پروانه باز می شوند دارای تو دوزی چرمی نشان هستند. گفته می‌شود زیرساخت این خودرو شاسی آلومینیومی بوده و در بخش داخلی هم پشت آمپرهای دیجیتالی کوچک در مقابل دید راننده، نمایشگر بزرگ ۱۵.۹ اینچی در مرکز داشبوردش وجود دارد که این نمایشگر مرکزی بخش زیادی از کنترل‌ها را در خود جای داده است.

 

15.jpg
این شرکت بدون مشخص کردن پروتکلی که به این نتیجه رسیده باشد ادعا می کند دارای "درجه ایمنی پنج ستاره" است اما هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند خودرو قدس رایز تاکنون آزمایش تصادف را سپری کرده باشد.