کد خبر : 5816
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1402

آمریکایی‌ها بایدن فرتوت را نمی‌خواهند

آمریکایی‌ها بایدن فرتوت را نمی‌خواهند

نيك نيوز: «  بايدن  یادش نمی‌آید چه زمانی پسرش فوت کرده یا چه زمانی معاون اوباما بوده است»، این اظهارات بازپرس ویژه رابرت هور است که اولین تاثیرش بر درک رای‌دهندگان آمریکایی از رئیس‌جمهورشان در مخالفت ۸۶ درصدی آن‌ها با   ریاست‌جمهوری  مجدد بایدن در نظرسنجی جدید ای‌بی‌سی نیوز/ایپسوس نمود پیدا کرده است. 

چند روز بعد از آن که هور، بایدن ۸۱ ساله را مردی مسن با حافظه ضعیف توصیف کرد، اکثر قریب به اتفاق آمریکایی‌ها در این نظرسنجی که بین نهم تا ۱۰ فوریه (۲۰ و ۲۱ بهمن) انجام و نتایج آن یکشنبه منتشر شد، گفتند بایدن توانایی یک دور دیگر ریاست‌جمهوری را ندارد و برای اینکار خیلی پیر است.

این نظرسنجی، جدیدترین ضربه به کارزار انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکاست که با تب و تاب در تلاش است این تصور را که او توانایی انجام یک دوره دیگر ریاست‌جمهوری را ندارد، از بین ببرد.

دادستان کل ایالات متحده پس از کشف اسناد محرمانه در دفتر شخصی و اقامتگاه جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در دوران معاونت ریاست‌جمهوری او در دولت باراک اوباما، رابرت هور را به عنوان بازپرس ویژه برای بررسی این موضوع منصوب کرد. در این گزارش نتیجه‌گیری شده که مدارک کافی برای متهم کردن بایدن به سوءاستفاده از اسناد طبقه‌بندی شده در دوران معاونت ریاست‌جمهوری او وجود ندارد، اما بازپرس ویژه حافظه و توانایی ذهنی بایدن را به شدت زیر سوال برده است. 

نتایج نظرسنجی انتخاباتی جدید نشان می‌دهد نگرانی رای‌دهندگان آمریکایی درباره سن بایدن از سپتامبر تشدید شده است؛ در آن زمان ۷۴ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی ای‌بی‌سی نیوز /واشنگتن پست گفتند معتقدند بایدن برای انتخاب مجدد بسیار پیر است. 

در نظرسنجی جدید، ۵۹ درصد رای‌دهندگان آمریکایی نه فقط درباره بایدن، بلکه درباره توانایی ترامپ ۷۷ ساله، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای تصدی دوباره ریاست‌جمهوری ابراز نگرانی و او را برای هدایت ایالات متحده بسیار پیر توصیف کردند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر هستید
https://github.com/igoshev/laravel-captcha

نظرات

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0