کد خبر : 4345
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1401

استاندارد محصولات کشاورزی برای صادرات به روسیه

استاندارد محصولات کشاورزی برای صادرات به روسیه

نیک نیوز : رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از  امضای تفاهم نامه یکسان سازی استاندارد محصولات کشاورزی بین ایران و روسیه برای اولین بار خبر داد و گفت: مسائل پیش آمده در حوزه صادرات به دلیل خلع در زمینه یکپارچه سازی اطلاعات و در زمینه مدیریت مصرف بهینه آفتکش‌ها و همچنین استاندارد سازی و هم تراز سازی و میزان حد مجاز باقیمانده آفت کش ها(MRL) و مصرف آفت کش ها بوده است.

وی با بیان اینکه تفاهمنامه بسیار مهمی بین کشور ما و معاون وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات فدراسیون روسیه برای اولین بار امضا شده است، تصریح کرد: این تفاهم نامه در راستای یکپارچه سازی اطلاعات در زمینه تبادل دانش و همچنین الکترونیکی کردن تمامی گواهی های بهداشتی بین دو کشور است.

وی در پایان گفت: پیش‌بینی میشود با امضای این تفاهم نامه تبادلات تجاری بین دو کشور دو برابر شود  که میتواند در ارزآوری برای کشور ما و همچنین تامین امنیت غذایی بین دو کشور اثر بسیار زیادی داشته باشد.

 رئیس سرویس فدرال نظارت بر دامپزشکی و گیاهپزشکی کشور روسیه، گفت: تامین امنیت پایدار غذایی در مسیری شفاف با استانداردهای یکسان برای هر دو کشور اهمیت دارد و خوشبختانه با این سند همه مشکلات گذشته برطرف می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر هستید
https://github.com/igoshev/laravel-captcha

نظرات

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

نرخ طلا سکه ارز

دلار دلار
299,900
یورو یورو
308,900
درهم درهم
82,650
یوان یوان
44,600
سکه سکه
141,000,000
گرم طلا گرم طلا
13,040,000
لیر ترکیه لیر ترکیه
17,500