کد خبر : 6149
تاریخ انتشار : 16 تیر 1403

افزایش ۱.۶ میلیارد دلاری صادرات ایران به امارات

افزایش ۱.۶ میلیارد دلاری صادرات ایران به امارات

نیک نیوز :  امارات همواره یکی از شرکای اصلی تجاری ایران بوده و با وجود تحریم‌ها در چند سال گذشته از اصلی‌ترین شرکای تجاری کشورمان به شمار می‌رود.

در سال ۱۳۹۹ میزان صادرات کشورمان به امارات متحده عربی ۴ میلیارد و ۵۶۷ میلیون دلار بوده است، اما با اهتمام دولت سیزدهم در توسعه تجارت با همسایگان صادرات ایران به امارات در سال ۱۴۰۲ به میزان ۶ میلیارد و ۱۷۵ میلیون دلار افزایش یافته است.

سهم ایران از صادرات به امارات در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۳.۱۰ درصد و در سال ۱۴۰۲ به میزان ۱۳.۴۰ درصد بوده است. براین اساس صادرات ایران به امارات در سه سال گذشته یک میلیارد و ۶۰۸ میلیون دلار افزایش یافته است.

در سال ۱۳۹۹ میزان صادرات قطعی کالا‌های غیرنفتی کشور (به استثنای نفت خام، نفت کوره، نفت سفید و همچنین بدون صادرات از محل تجارت چمدانی) بالغ بر ۱۱۳ میلیون و ۱۸۹ هزار تن و به ارزش ۳۴ میلیارد و ۸۶۱ میلیون دلار بوده است. همچنین میزان واردات کشور به لحاظ وزنی ۳۳ میلیون و ۷۳۰ هزار تن و به ارزش ۳۸ میلیارد و ۸۹۰ میلیون دلار بوده است. در سال ۱۴۰۲ میزان صادرات قطعی کالا‌های غیرنفتی کشور (به استثنای نفت خام، نفت کوره، نفت سفید و همچنین بدون صادرات از محل تجارت چمدانی) بالغ بر ۱۳۸ میلیون و ۳۷۶ هزار تن و به ارزش ۵۰ میلیارد و ۱۲۰ میلیون دلار بوده است. همچنین میزان واردات کشور در این مدت از نظر وزنی ۳۹ میلیون و ۵۵۶ هزار تن به ارزش ۶۶ میلیارد و ۸۸۳ میلیون دلار بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر هستید
https://github.com/igoshev/laravel-captcha

نظرات

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0