کد خبر : 2994
تاریخ انتشار : 04 آذر 1400

بیانیه تروئیکای اروپایی علیه ایران

بیانیه تروئیکای اروپایی علیه ایران

نیک نیوز: تروئیکای اروپایی با صدور بیانیه مشترکی، بدون اشاره به بدعهدی‌ طرف آمریکایی و انفعال خود در قبال برجام، از فعالیت‌های ایران فراتر از محدودیت‌های توافق سال ۲۰۱۵ و توسعه روزافزون برنامه هسته‌ای این کشور ابراز نگرانی کردند.

در این بیانیه مشترک که خطاب به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صادر شده است، با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، در خصوص پیامدهای غنی‌سازی ۲۰ درصدی و ۶۰ درصدی توسط ایران هشدار داده شده و ادعا شده است که هیچ توجیه غیرنظامی برای این درجه از غنی‌سازی وجود ندارد و تولید اورانیوم غنی‌شده در این سطح برای کشوری که برنامه تسلیحاتی ندارد، بی‌سابقه است.

تروئیکای اروپا همچنین ادعا کرده است که غنی‌سازی اورانیوم تا این سطح، زمان تولید اولین سلاح هسته‌ای را به طور چشمگیری کوتاه‌تر می‌کند. همچنین در نتیجه سرعت تولید نگران‌کننده، کل ذخایر ایران امروز حاوی مواد شکافت‌پذیر کافی است که در صورت غنی‌سازی بیشتر می‌توان برای تولید بیش از یک سلاح هسته‌ای استفاده کرد.

در ادامه ادعا شده است که ایران با ارتقای توانایی‌های هسته‌ای خود به طور دائم و غیر قابل بازگشت، جامعه بین‌الملل را در معرض خطر جدی قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر هستید
https://github.com/igoshev/laravel-captcha

نظرات

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

نرخ طلا سکه ارز

دلار دلار
317,400
یورو یورو
324,500
درهم درهم
87,000
یوان یوان
47,000
سکه سکه
148,300,000
گرم طلا گرم طلا
13,620,000
لیر ترکیه لیر ترکیه
18,300