کد خبر : 3265
تاریخ انتشار : 19 دی 1400

شناسایی سویه جدید کرونا در قبرس

شناسایی سویه جدید کرونا در قبرس

نیک نیوز:  کوستریکیس در صحبت با رسانه‌های محلی توضیح داد که نوع جدید که دلتاکرون نام دارد، پیشینه ژنتیکی سویه دلتا و برخی از جهش‌های اُمیکرون را شامل می‌شود.

وی گفت: در این سویه جدید تعداد قابل‌ توجهی از جهش‌ها که قبلا در موارد اُمیکرون یافت شده بود را پیدا کرده‌ایم که با سایر سویه‌ها متفاوت و دارای ۳۰ جهش است. در حال حاضر ۱۰ مورد از این سویه در نمونه‌های گرفته شده از بیماران در قبرس شناسایی شدند.

وی افزود: این سویه در ۲۵ نمونه گرفته شده در قبرس شامل ۱۱ نمونه از بیماران بستری در بیمارستان به دلیل کرونا و ۱۴ نمونه از جمعیت عمومی بود.

فراوانی جهش‌ها بین بیماران بستری در بیمارستان بیشتر بود و می‌تواند به این معنا باشد که بین دلتاکرون و بستری شدن در بیمارستان همبستگی وجود دارد.

وی افزود: این احتمال وجود دارد که این سویه خاص در هیچ کجای دنیا شناسایی نشده باشد؛ بنابراین این کشف می‌تواند مورد توجه جهانی قرار گیرد.

میکالیس هاجی پانتلاس، وزیر بهداشت قبرس، پس از اعلام کشف سویه جدید توسط دانشمندان قبرسی گفت: ما به دانشمندان خود افتخار می‌کنیم.

وی تاکید کرد: نتایج تحقیقات و یافته‌های پیشگامانه گروه دکتر کوستریکیس قبرس را در نقشه بین‌المللی مسائل بهداشتی قرار می‌دهد. 

کوستریکیس خاطرنشان کرد: توالی ۲۵ نمونه به پایگاه داده GISAID ارسال شده تا این نتایج در اختیار جامعه علمی جهانی قرار گیرد.

وی نتیجه گرفت هنوز برای پیش‌بینی اینکه آیا دلتاکرون می‌تواند بر دلتا و اُمیکرون غلبه کند، خیلی زود است.

وزیر بهداشت قبرس گفت: جزئیات بیشتر در این خصوص در نشست خبری هفته آینده ارائه خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر هستید
https://github.com/igoshev/laravel-captcha

نظرات

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

نرخ طلا سکه ارز

دلار دلار
317,400
یورو یورو
324,500
درهم درهم
87,000
یوان یوان
47,000
سکه سکه
148,300,000
گرم طلا گرم طلا
13,620,000
لیر ترکیه لیر ترکیه
18,300