کد خبر : 5252
تاریخ انتشار : 03 خرداد 1402

واکنش وزیر کشور به بی حجابی و پوشش زنان

واکنش وزیر کشور به بی حجابی و پوشش زنان

نیک نیوز: احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری در مورد انتقادات رسانه‌های بیگانه به طرح ساماندهی تجمعات گفت: وحشیگری‌ها نسبت به تجمعات مردم فرانسه را مشاهده می‌کنید، حرف‌های غربی‌ها پشیزی ارزش ندارد چون ناقضان اصلی و اولیه حقوق بشر هستند. براساس قانون اساسی تظاهرات قانونمند و هدفمند را براساس درخواست‌های صنفی قابل قبول می‌دانیم و باید ساماندهی شوند تاکنون موارد زیادی هم در این زمینه رخ داده است، درخواست‌های صنفی مطرح می‌شود، در مقابل مجلس یا قوه قضائیه تجمعاتی صورت می‌گیرد و درخواست‌ها مطرح می‌شود با این وجود لایحه دولت به مجلس در مورد طرح ساماندهی تجمعات ارسال شده است و ضوابطش دقیق‌تر می‌شود. البته اگر آن قانون به موقع تکلیفش مشخص نشود براساس دستورالعملی که پیش‌بینی کرده‌ایم عمل می‌کنیم، منتظر هستیم تا مجلس لایحه مربوط به تجمعات را تصویب کند.

وی افزود: اعتراضات با هدف مشخص و با رعات انضباط اجتماعی مورد قبول ماست و اگر طبق چارچوب‌های ذکر شده عمل شود کسی با آن مشکلی ندارد مشکل جایی است که عده‌ای بخواهند تحت پوشش اجتماعات، آشوب ایجاد کنند که مورد قبول ما نیست و باید نظم و امنیت برقرار باشد و هویت کسی که اعتراضات را سامان می‌دهد مشخص باشد که در لایحه ساماندهی تجمعات این مسأله کاملا پیش‌بینی شده است.

وحیدی درباره قانون حجاب نیز گفت: رعایت قوانینِ حجاب ضرورتی اجتماعی است و اصل مهمی برای صیانت از خانواده بشمار می‌رود، بحمدالله وضعیت پوشش بسیاری از بانوان ما کاملا با ارزش‌ها همخوانی دارند از بانوانی که به قانون عمل نمی‌کنند نیز خواسته شده است که حتما به قانون احترام بگذارند چرا که افراد مسئول، خودشان را در مقابل قوانین پاسخ‌گو می‌دانند. به همه قوانین باید عمل شود چه مربوط به ترافیک باشد چه نحوه پوشش.

وزیر کشور تصریح کرد: البته در این خصوص دست‌هایی دیده می‌شود؛ که دشمنان و کسانی که نمی‌خواهند ارزش‌های زن ایرانی حفظ شود با خط‌دهی از بیرونِ مرزها شرایط نامناسبی را ایجاد کنند البته تاکنون که موفق نشده‌اند، از این به بعد هم موفق نخواهند شد اما این دست‌ها در کار است به آن‌ها توجه داریم البته با کسانی که چنین کاری را غیرعامدانه انجام می‌دهند حسابمان متفاوت است ولی با مروجینِ ایستادگی در برابر قانون، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و این برخورد بیشتر از تذکر دادن خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر هستید
https://github.com/igoshev/laravel-captcha

نظرات

انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0